kozoland kozie forum
Na Forum
Najnowsze Tematy
wykoty 2014
Zdjęcia naszych kóz
Hydepark
psy
" Śmiech na sali "
Najciekawsze Tematy
Hydepark [789]
Zdjęcia naszych kóz [503]
wykoty 2013 [458]
wykoty [358]
wykoty 2014 [332]
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 165
Najnowszy Użytkownik: mati099
Ostatnie Artykuły
Kozy robocze
Bruceloza
związki hodowlane
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Polskie Związki Hodowlane
Zobacz Temat
kozoland kozie forum | kozie forum | społeczność
Autor praca i gospodarstwo
nowy
Użytkownik

Miejscowość: STARACHOWICE
Data rejestracji: 07.04.12
Dodane dnia 12-04-2012 14:24
Jankowazagroda napisał/a:
Natalio, troszkę zazdroszczę Ci pracy w domu i możliwości ciągłego kontaktu ze zwierzętami.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: praca i gospodarstwo
Natalia
Użytkownik

Miejscowość: Riewend
Data rejestracji: 06.04.12
Dodane dnia 12-04-2012 17:16
No to ma swoje dobre i złe strony...ale ja już zdążyłam obejrzeć prawie cały świat i teraz wskazany jest spokój.Tyle że jak tak całkowicie odseperowany jesteś od "cywilizacjii",to można zacząć meeeczeć smiley

Natalia
www.anglo-nubier-elite.de Wyślij Prywatną Wiadomość
ania1989
Użytkownik

Dodane dnia 12-04-2012 18:39
ja tez mozna powiedziec ze pracuje w domusmiley mam 2 synow i jeden jest chory na muowiscydoze wiec siedze w domu i zajmuje sie dziecmi i kozamismiley na poczatu bylam zalamana tym ze nie mam jak pojsc do pracy ale teraz nawet bym nie chciala. po pierwsze dlatego ze nie chcialabym zeby obca osoba zajmowala sie moim synkiem a po drugie dlatego ze już przywyklam do takiego trybu zycia i nawet mi sie to podoba. mam czas dla dzieci i dla koz i nawet bym juz nie chciała isc do pracy. jak dzieci mi troche podrosnal to bede myslec nad rozszerzeniem hodowli kóz tak zeby byl z tego jakis dochod , ale narazie to taie plany tylkosmileysmiley mam jeszcze pare ładnych lat zeby sie najpierw jak najwiecej nauczyc o hodowlismiley bo narazie to amatorka jestemsmiley
ania1989
Użytkownik

Dodane dnia 12-04-2012 19:18
a tobie natalio tez bardzo zazdroszcze zwłaszcza zycia po pierwsze w niemczech a po drugie na takim odludziu ze tak powiem. spokoj cisza piekne krajobrazy smiley wow to dopiero jest zyciesmiley
kkubaa
Użytkownik

Dodane dnia 13-04-2012 08:13
Aniu. Jesli myślisz o tym, żeby twoja hodowla była dochodowa, to nie kupuj kóz karpackich. To są piękne kozy, ale niestety mleka nie dadzą nawet pół tego co da saanenska koza....
Ryfka
Użytkownik

Dodane dnia 13-04-2012 10:20
Jeśli ania1989 będzie miała duży popyt na mleko wówczas rzeczywiście powinna pomyśleć o rasach bardzo mlecznych jak np. saaneńska. Jeśli jednak mleko i przetwory będzie sprzedawać okazjonalnie , czy w niewielkich ilościach , to kozy karpackie są dobrym rozwiązaniem , gdyż rusza program w ramach którego można otrzymać po spełnieniu określonych warunków około 400 zł. rocznie do kozy + jeśli posiada się nieużytki stałe przeznaczone na paszę dodatek z ARIMR(taki dodatek przysługuje w przypadku wszystkich kóz). Dlatego przed podjęciem decyzji jakie rasy kóz Ania będzie hodować powinna jasno określić cele hodowlane , pomyśleć jakie ma warunki , zrobić badanie rynku itd.itp.
ania1989
Użytkownik

Dodane dnia 13-04-2012 11:03
nie no narazie sie jeszcze nad tym nie zastanawiam. nie chcem teraz ruszac z zakladaniem duzej hodowli. najpierw musze wybudowac jeszcze jedna duza koziarnie bo w chwili obecnej mam jedna w ktorej sa 3 duze boksy i druga taka malutka stajenke w torej sa 2 boksy( tam zamierzam trzymac kozły) ale na wieksza hodowle miejsca jest za mało. a poza tym najpierw chcem sie o kozach jak najwiecej dowiedziec i wszystko przemyslec. nie wiem jeszcze jak duza hodowle bede miec , to zalezy od tego czy dla mojego meza uda sie rozkrecic własny interes czy nie. jak mu sie uda to bede miec mniejsza hodowle ok 50 koz dla potrzeb wlasnych i ewentualnie troche do jakiejs mleczarni i dla znajomych mleko , wtedy bede chciala trzymac kozy karpacki i saanenskie a jesli nie bede miala zbytu na mleko to bede trzymac kozy karpackie ale tylko kilka sztuk i burskie czy inne miesne. a jak mojemu mezowi nie wypali wlasny interes to bede chciala miec wieksza hodowle ok 100 sztuk a jakie kozy to nie wiem , zalezy czy w mojej okolicy bedzie zbyt na ich mleko czy mieso. ale narazie to tylko takie planysmiley
colorado
Użytkownik

Data rejestracji: 13.11.12
Dodane dnia 16-11-2012 11:43
A ja jestem w tej komfortowej sytuacji, ze przeszłam już na tzw. wieczny wypoczynek. Mam 2 kozy i chętnie bym je rozmnożyła, ale jest wielki opór ze strony rodziny. Mąż nie może mi w niczym pomóc, a syn nie chce. A bez pomocy sobie z sianem np. nie poradzę, bo sama kosiarki nie przypne i nie wykoszę. Pola pod lucernę tez nie przygotuję sama. Mogę sama posiać, czy kosić zielonkę, ale pole trzeba uprawić. Juz zostało zaorane na zimę, tylko, że tak znienacka i nie zdążyłam zwapnować przed orką. I chyba to zrobię teraz. A sąsiedzi już sie oglądają na moje kózki i dopytują, ile maja mleka. U sąsiadów jest dziewczynka z uczuleniem na wszystko, tak, ze mogłoby parę złotych za mleczko dojść do zusowskich poborów. Nie sądzę, by przy 4 kozach było dużo więcej pracy, niz przy dwóch, no, obornika więcej, ale tego nie usuwa sie codziennie.
Jael
Moderator

Miejscowość: Hajnówka
Dodane dnia 16-11-2012 17:01
Przy kozach nie ma dużo pracy. Ściółkę latem wymieniam co miesiąc, zimą wcale, dopiero wiosną. Siana też sama nie zrobię więc kupiłam gotowe- po 3 zł za snopek. To przecież nie majątek a wiosną zwróci się w koźlakach.
regulka
Użytkownik

Miejscowość: Głuchów
Data rejestracji: 07.04.14
Dodane dnia 07-04-2014 21:31
Można wszystko pogodzić. U mnie była taka silna wola założenia mini gospodarstwa, ale pozostawały miejskie obowiązki. Jakoś po czasie się to zrównoważyło.
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

regina
17/04/2014 19:06
Pogodnych, zdrowych i szczęśliwych Świąt dla Wszystkich Was smiley

rafal
02/04/2014 13:42
Witam,szukam klientow na kozie mleko.Gospodarstwo ekologiczne spelniajace wszystkie normy.sprzedazna terenie:Szczecin,Swinoujs
cie,Kolobrzeg,Koszalin.Ce
na do uzgodnienia.Kon-733-262-2
54.

nostra
02/04/2014 09:38
A tak przy okazji - miałby ktoś do sprzedania koźlę od białej uszlachetnionej (dobrej mlecznicy) - koniecznie białe?

nostra
02/04/2014 09:34
O żesz - przepraszam smiley Zamiast w wyszukiwarkę wpisało mi się w shoutbox...

nostra
02/04/2014 09:32
biała uszlachetniona

rafal
01/04/2014 11:27
Witam wszystkich,kupie kozy mleczne,dojne,okolo 10_sztuk.zainteresowanych
prosze o kontakt.

regina
01/04/2014 10:08
Czy pamięta ktoś, że kiedyś uznaliśmy, że 1.04 obchodzimy Dzień Kozy?to taka dygresja...

nubirek
22/03/2014 13:29
zdój z drugiej strony, to najprościej

kurdemare
22/03/2014 10:17
Pilnie potrzebna pomoc ! Koza wczoraj urodziła dwa koźlątka, piją jednak tylko z jednego wymienia, jest zdojone całkowicie,natomiast drugie jest obrzmiałe i boli kozę. CZy jest jakiś sposób ,żeby pomó

Madzia100
14/03/2014 09:51
lunka02 twmatu wykoty 2014 nie zakładaj bo taki już istnieje. Wejdź w temat -sprawy organizacyjne i tam wyjaśnione jak wstawić zdjęciesmiley

Archiwum

kozie forum