kozoland kozie forum
Na Forum
Najnowsze Tematy
Sprzedam kozy mleczne
Hydepark
Zdjęcia naszych kóz
wykoty 2014
psy
Najciekawsze Tematy
Hydepark [791]
Zdjęcia naszych kóz [507]
wykoty 2013 [458]
wykoty [358]
wykoty 2014 [335]
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 165
Najnowszy Użytkownik: mati099
Ostatnie Artykuły
Kozy robocze
Bruceloza
związki hodowlane
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Polskie Związki Hodowlane
Zobacz Temat
kozoland kozie forum | kozie forum | forum ogólne
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Plany koziarskie.
Natalia
Użytkownik

Miejscowość: Riewend
Data rejestracji: 06.04.12
Dodane dnia 13-01-2013 20:47
Widziałam to ogłoszenie,chodzi napewno o Kozła "Phoenix van Oudwoude".Hodowla Oudwoude jest najwyższej klasy hodowlą Anglonubijek w Holandii.Najwyższej jakości "materiał hodowlany" z którego ja bardzo chętnie kożystam wprowadzając nową krew.Przywiozłam go razem z Arrow z wystawy do mojej hodowli. Arrow został u mnie ( w Marcu jedzie do Szwajcarskiego Instytutu Genetycznego jako kozioł zarodowy) , natomiast Phoenix pojechał do Kalisza z kózkami AN. Ktoś kto kupił teraz Phoenixa napewno będzie zadowolony, gdyż jest to duży potencjał hodowlany.Reginy kózki Hela & Mela sa z tej samej lini hodowlanej - pradziadkowie ze strony ojca z Belgii, a pra- pra z Anglii.

Natalia
Edytowane przez Natalia dnia 13-01-2013 20:56
www.anglo-nubier-elite.de Wyślij Prywatną Wiadomość
regina
Użytkownik

Dodane dnia 13-01-2013 21:56
Tamdara-dam smiley smiley
a teraz mają męża "Elite's Topas" z najwyższej klasy hodowli Anglonubijek w Niemczech smiley smiley
la,la,la smiley
a co? dumna jestem smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Jael
Użytkownik

Miejscowość: Hajnówka
Dodane dnia 14-01-2013 07:33
Cieszę się, że takiej klasy zwierzęta są w Polsce. Też będziemy mieli się czym pochwalić za jakiś czas.
Tomek86
Użytkownik

Miejscowość: Brzezie (woj Lubuskie)
Data rejestracji: 18.03.13
Dodane dnia 19-03-2013 21:22
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Na początku chciałem podziękować wszystkim osobom, które dzielą się swoim doświadczeniem za pomocą tego forum.
Chciałbym w tym roku (wczesną wiosną) kupić kozę z młodymi kózkami (potomstwem) i tym samym zacząć swoją przygodę z tymi zwierzętami. Troszeczkę już poczytałem i wiem, że spełniam wszelkie warunki do chowu kóz.
Jednak mam pewien problem otóż u mnie na wsi nikt nie ma kozy, a w pobliskich wioskach są kozy "kundelki"smiley o niskiej wydajności mlecznej (ok. 1-1,5 litra/dzień)
Szczerze mówiąc mnie interesowałaby koza rasowa mleczna (tak żeby przy odpowiednim odżywianiu uzyskać ok.3 litry/dzień) w związku z tym mam do Was ogromną prośbę: Czy znacie jakiegoś hodowcę dobrych kóz mlecznych z okolic Zielonej Góry ( Sulechów, Świebodzin, woj. Lubuskie) Bardzo prosiłbym o jakieś namiary bo w necie nie mogę nic znaleźć.

Pozdrawiam!
Tomek86
regina
Użytkownik

Dodane dnia 19-03-2013 21:52
Tomek86, ja tam nie chcę sie mądrzyć, moja "przygoda" jak mówisz (a dla mnie moje nowe życie) zaczęła się też nie tak dawno temu...ale do rzeczy. Powiem Ci co myślę z własnego doświadczenia.
Nie łudź się, że kupisz dobrą, dorosłą kozę, nikt lub prawie nikt takiej nie sprzeda. Najlepiej zacznij od początku, tzn
-pomyśl jakie kozy chcesz hodować, rasowe,czy nie ( bo już wiem, że raczej mleczne)
-wyszukaj sobie dobrą hodowlę
-zamów dwie młode kózki, niech wyrosną na dorodne kozy
- znajdź dobrego kozła, ale naprawdę dobrego i jak dziewczyny będa miały 18 miesięcy niech
je pokryje
- po 5 miesiącach doczekasz się od nich potomstwa no i mleka potem dla siebie jak odchowają
młode
To jest mój przepis na dobrą małą hodowlę,( może być, że ma wadę, to żmudny proces)
a Ty ? zrób jak chcesz...
Edytowane przez regina dnia 19-03-2013 21:55
Jael
Użytkownik

Dodane dnia 20-03-2013 06:15
Tomek86- nie wiem czy w Twojej okolicy są dobre hodowle ale nastaw się na to, że po dobre kozy trzeba będzie pojechać dalej. Takich kóz wbrew pozorom jest w Polsce nie za dużo. Większość użytkowników forum lubi kozy i uszlachetnia swoje stada kupując rasowe kozły. Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy mają wyłącznie rasowe kozy. Znam kilka hodowli, gdzie można kupić dobre, mleczne kozy ale są akurat nie w Twoim regionie i małe trzeba zamawiać z rocznym conajmniej wyprzedzeniem.
Tomek86
Użytkownik

Miejscowość: Brzezie (woj Lubuskie)
Data rejestracji: 18.03.13
Dodane dnia 20-03-2013 19:44
Witam!

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. Po namyśle doszedłem do wniosku, że Regina ma rację (kto sprzedaje kurę znoszącą złote jaja)smiley I jeśli uda mi się kupić w tym roku kozy to będą to młode.
Skontaktuję się jeszcze z ODR-em Oni co roku organizują wojewódzkie targi rolnicze na których wystawiają się min. hodowcy kóz mam nadzieję, że zdobędę od nich jakieś kontakty. U mnie w Lubuskim generalnie wszyscy (nieważne jaka gałąź rolnictwa) bazują na materiale z Niemiec. A nóż uda mi się trafić na coś dobrego.

Pozdrawiam i życzę sukcesów hodowlanych!
KamilM
Użytkownik

Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 20.01.13
Dodane dnia 28-04-2013 18:12
Witam. Mam zamiar kupić stadko 2 kózki i 1 capka rasy Saaneńskiej. Orientuje się ktoś ile mogą kosztować? Chciałbym czysto rasowe z rodowodem i gdzie mogę kupić takie kozy?

Pozdrawiam Kamil. smiley
44151165 Wyślij Prywatną Wiadomość
kkubaa
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.12
Dodane dnia 28-04-2013 18:34
Z rodowodem to raczej saanenek nie dostaniesz. Jesteś z Rzeszowa, więc polecam Duliana z okolic Jasła tel. 13 445 51 41. Jednak mam podejrzenia, że w tym roku się to nie uda.
Edytowane przez kkubaa dnia 28-04-2013 18:39
KamilM
Użytkownik

Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 20.01.13
Dodane dnia 28-04-2013 19:03
Dziękuje na czasie zadzwonię. smiley A czemu miało by się nie udać w tym roku? smiley

Pozdrawiam Kamil. smiley
44151165 Wyślij Prywatną Wiadomość
kkubaa
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.12
Dodane dnia 28-04-2013 19:20
Zbliża się okres odbierania młodych, większość hodowców wykoty ma już za sobą. Kozy rezerwuje się z wyprzedzenie. zapisujesz się w kolejce i w zależności od tego jak wypadną wykoty załapujesz się lub nie. Zawsze możesz zadzwonić, może ktoś zrezygnował, może załapiesz się na koziołka.
Jael
Użytkownik

Dodane dnia 28-04-2013 20:33
Przeważnie trzeba zamawiać dużo wcześniej, nawet rok w przypadku rasowych kóz.
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Mick
19/04/2014 17:20
Najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy! Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!smiley

regina
17/04/2014 19:06
Pogodnych, zdrowych i szczęśliwych Świąt dla Wszystkich Was smiley

rafal
02/04/2014 13:42
Witam,szukam klientow na kozie mleko.Gospodarstwo ekologiczne spelniajace wszystkie normy.sprzedazna terenie:Szczecin,Swinoujs
cie,Kolobrzeg,Koszalin.Ce
na do uzgodnienia.Kon-733-262-2
54.

nostra
02/04/2014 09:38
A tak przy okazji - miałby ktoś do sprzedania koźlę od białej uszlachetnionej (dobrej mlecznicy) - koniecznie białe?

nostra
02/04/2014 09:34
O żesz - przepraszam smiley Zamiast w wyszukiwarkę wpisało mi się w shoutbox...

nostra
02/04/2014 09:32
biała uszlachetniona

rafal
01/04/2014 11:27
Witam wszystkich,kupie kozy mleczne,dojne,okolo 10_sztuk.zainteresowanych
prosze o kontakt.

regina
01/04/2014 10:08
Czy pamięta ktoś, że kiedyś uznaliśmy, że 1.04 obchodzimy Dzień Kozy?to taka dygresja...

nubirek
22/03/2014 13:29
zdój z drugiej strony, to najprościej

kurdemare
22/03/2014 10:17
Pilnie potrzebna pomoc ! Koza wczoraj urodziła dwa koźlątka, piją jednak tylko z jednego wymienia, jest zdojone całkowicie,natomiast drugie jest obrzmiałe i boli kozę. CZy jest jakiś sposób ,żeby pomó

Archiwum

kozie forum